02/08/14 0:29

FORUM-ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΩΝ

Forum για γενικά θέματα πάνω στην αυτοκίνηση

FORUM-ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΩΝ

Δημοσίευσηαπό bellos » 18/08/04 21:28

ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ (RENAULT TRAFFIC) KAI ΟΠΑΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΜΕΛΩΝ ΕΚΔΡΟΜΩΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΧΗΜΑ, ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΟ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ FORUM.ΑΠ΄ΟΣΟ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΑΠΟ SITE ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Κ.Τ.Λ. ΚΑΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.
TA MAΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΟΔΗΓΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ ΒΑΘΜΟ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bellos
4TF N1 Driver

Last Visit: 24/07/13 15:56

Δημοσίευσηαπό DimisGR » 18/08/04 23:53

Καλησπερα

η ιδεα σου ειναι πολυ ενδιαφερον μιας και προσωπικα ενδιαφερομαι για την αγορα ενος τετοιου οχηματος στο μελλον, αλλα ταυτοχρονα προσπαθω να λυσω και καποιες αποριες μου σχετικα με την διαδικασια αποκτησης ενος τετοιου αχηματος !

ευχομαι καθε επιτυχια !

Δημητρης
Άβαταρ μέλους
DimisGR
4TF N1 Driver

Last Visit: 14/08/07 18:53

Δημοσίευσηαπό giwrgosth » 19/08/04 0:07

Καλησπέρα.
Να σε ρωτήσω κάτι μιας και ασχολείσε, επιτρέπετε πλέον η κυκλοφορία τους στην Ελλάδα?
Γιατί αν δεν κάνω λάθος πριν 2-3 χρόνια ήταν παράνομη.
Ή μήπως γίνετε με κάποια παραθυράκια, όπως πχ να τους πας νόμο της Ε.Ε. ότι επιτρέπετε?
Αν θες πες μου αν υπάρχουν κάποιες διαδικασίες, έχω ένα φίλο που το όνειρό του είναι να αποκτήσει αυτοκινούμενο :)
giwrgosth
4TF A5 Driver

Last Visit: 28/07/10 9:11

Re: FORUM-ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΩΝ

Δημοσίευσηαπό bug » 19/08/04 0:57

bellos έγραψε:ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ (RENAULT TRAFFIC) KAI ΟΠΑΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΜΕΛΩΝ ΕΚΔΡΟΜΩΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΧΗΜΑ, ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΟ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ FORUM.ΑΠ΄ΟΣΟ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΑΠΟ SITE ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Κ.Τ.Λ. ΚΑΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.

Παρ'ολο που δεν έχω σχέση με τέτοια οχήματα(καθότι και αρκετά νέος)βρίσκω το θέμα πολύ ενδιαφέρον και θα σε παρακαλούσα να μας παραθέσεις τις εμπειρίες σου απο την συμβίωση με το συγκεκριμένο όχημα,καθώς και τί ισχύει νομικά :D
ΓΙΑΝΝΗΣΕικόνα
Άβαταρ μέλους
bug
4TF N2 Driver

Last Visit: 18/03/05 13:31

Δημοσίευσηαπό bellos » 19/08/04 11:51

giwrgosth έγραψε:Καλησπέρα.
Να σε ρωτήσω κάτι μιας και ασχολείσε, επιτρέπετε πλέον η κυκλοφορία τους στην Ελλάδα?
Γιατί αν δεν κάνω λάθος πριν 2-3 χρόνια ήταν παράνομη.
Ή μήπως γίνετε με κάποια παραθυράκια, όπως πχ να τους πας νόμο της Ε.Ε. ότι επιτρέπετε?
Αν θες πες μου αν υπάρχουν κάποιες διαδικασίες, έχω ένα φίλο που το όνειρό του είναι να αποκτήσει αυτοκινούμενο :)

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ.ΑΛΛΑ ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΧΟΥΝ ΥΨΗΛΑ ΤΕΛΗ ΚΗΚΛΟΦΟΡΙΑΣ.ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΒΡΗΣΚΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΑΣΜΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΙ!!!! :oΙΣΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΔΑΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΑ.ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΧΩΡΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΡΩΙΣΤΟΡΙΚΑ ΣΤΑΔΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ RENAULT ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΟΔΔΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟ ΩΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΛΗΡΗ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΩΣ DIESEL ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.ΑΣΠΟΥΜΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΚΗΚΛΟΦΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Κ.Τ.Λ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bellos
4TF N1 Driver

Re: FORUM-ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΩΝ

Δημοσίευσηαπό bellos » 19/08/04 15:10

bug έγραψε:
bellos έγραψε:ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ (RENAULT TRAFFIC) KAI ΟΠΑΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΜΕΛΩΝ ΕΚΔΡΟΜΩΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΧΗΜΑ, ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΟ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ FORUM.ΑΠ΄ΟΣΟ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΑΠΟ SITE ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Κ.Τ.Λ. ΚΑΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.

Παρ'ολο που δεν έχω σχέση με τέτοια οχήματα(καθότι και αρκετά νέος)βρίσκω το θέμα πολύ ενδιαφέρον και θα σε παρακαλούσα να μας παραθέσεις τις εμπειρίες σου απο την συμβίωση με το συγκεκριμένο όχημα,καθώς και τί ισχύει νομικά :D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΦΙΛΕ BUG.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bellos
4TF N1 Driver

Δημοσίευσηαπό DimisGR » 07/09/04 22:54

Καλησπέρα

Χτες το μεσημέρι ειδα ενα αυτοκινούμενο τροχόσπιτο στην Θέρμη Θεσ/νίκης, μάρκας ΦΙΑΤ (νομίζω) με ελληνικές πινακίδες και μάλιστα Αθηναικές, ηταν ΥΚΡ........ μάλιστα ήταν σε πλαστικό πλαίσιο αυτό που έχει τα αστέρια της Ε.Ε. και μέσα το GR. Το ζευγάρι που το οδηγούσε ηταν ηλικιωμένοι 60+

μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση και θα ήθελα να ρωτήσω αμα εχει αλλάξει κατι? Αν εχει επιτραπεί η κυκλοφορία τους?

επίσης έχω εντοπίσει ακόμα ενα αυτοκ. τροχόσπιτο με ελληνικές πινακίδες στην περιοχή των Αμπελοκήπων Θεσ/νικης το οποίο πρέπει να είναι παρατημένο μιας και είναι στο ίδιο σημείο συνέχεια και δεν φαινετε απο την σκόνη.....

ευχαριστώ,

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
DimisGR
4TF N1 Driver

Last Visit: 14/08/07 18:53

Δημοσίευσηαπό Giorgos » 08/09/04 8:33

Στη Μαραθώνος στο ύψος περίπου της Αττικής οδού υπάρχει μάντρα που έχει μόνο αυτοκινούμενα τροχόσπιτα (Fiat και Ford έχω δει καθαρά). Προφανώς τα πουλάει. Δεν έχω βρει το χρόνο να σταματήσω να ρίξω μια ματιά αλλά θα είχε ενδιαφέρον
Όλα καλά...
Άβαταρ μέλους
Giorgos
4TF A5 Driver

Last Visit: 07/06/13 16:12

Δημοσίευσηαπό bellos » 22/12/04 19:57

http://www.hymer.com
http://www.poessl-mobile.de
http://www.derfreistaat.de
http://www.euromobil-reisemobile.de
http://www.hobby-caravan.de
ΜΕΡΙΚΑ SITE ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ.ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΙΕΣ Κ.Τ.Λ. ΚΑΙ http://WWW.REISEMOBIL-INTERNATIONAL.DE ΤΟ SITE ΤΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΑΥΤ. ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΩΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bellos
4TF N1 Driver

Δημοσίευσηαπό greo » 15/02/05 17:00

Μερικες ερωτησεις για ενοικιαση:
1. Ισχυει οτι και στα ιστιοφορα; Δηλαδη θελει μηνες πριν να κλεισεις;
2. Υπαρχουν τιποτα site εκτος της ΗΥΜΕR για ενοικιαση; (Σε αγγλικα- γαλλικα εννοω στα γερμανικα δεν καταλαβα λεξη :( )
3. Τι παιζει γενικα στις αλλες χωρες (πλην Γερμανιας?)
Η σκονισμένη νεολαία σαβανωμένη συνολάκια
κάνει νάζια σε ντίσκο καρμανιόλες
θεατές και νικημένοι, ονειρώξεων λεκέδες
είμαστε όλες ένα μάτσο βιόλες
σας σιχάθηκε η ψυχή μου,
καρκινάκια του πλανήτη,
σκατοκαριόλες
Άβαταρ μέλους
greo
4TF WRC Driver

Last Visit: 31/07/14 0:08

Δημοσίευσηαπό cpp » 15/03/05 15:23

ΓΙΝΑΜΕ ΕΥΡΩΠΗ

http://WWW.CAMPERCLUB.GR

ένα για το Ακροπολις δεν θα ήταν κακό!!!
cpp
4TF N4 Driver

Last Visit: 31/07/14 21:16

Δημοσίευσηαπό greo » 15/03/05 16:30

Το κουμπι της ενοικιασης ομως ειναι "dead as Julius Cesar" οπως ελεγε και ο Σον Κονερι στους Αδιαφθορους.
Η σκονισμένη νεολαία σαβανωμένη συνολάκια
κάνει νάζια σε ντίσκο καρμανιόλες
θεατές και νικημένοι, ονειρώξεων λεκέδες
είμαστε όλες ένα μάτσο βιόλες
σας σιχάθηκε η ψυχή μου,
καρκινάκια του πλανήτη,
σκατοκαριόλες
Άβαταρ μέλους
greo
4TF WRC Driver

Last Visit: 31/07/14 0:08

Επιστροφή στο Περί αυτοκίνησης