28/11/14 6:01

Αναμνήσεις

Forum για τους Ελληνικους Αγώνες

Αναμνήσεις

Δημοσίευσηαπό alexis in greece » 31/05/08 20:26

Εκτός topic αλλά Χρήστο ήσουνα στην Λεόντειο Πατησίων?
Άβαταρ μέλους
alexis in greece
4TF A5 Driver

Last Visit: 25/08/14 10:33

Re: Ξυπνατεεεε!

Δημοσίευσηαπό platis » 31/05/08 20:38

Ημουνα Λεοντειο (θυμασαι τις δεξιοτεχνιες?) και ημουν αυτος που (μαλλον) εβριζες χθες πανω στην κερκιδα :yahoo: Το συμπεραινω απο τις φωτογραφιες που δημοσιευσες.
Φευγω, θα τα πουμε. Χρ.
Οταν ασχολεισαι με τα πιτουρα, σε τρων' οι κοττες
platis
4TF N3 Driver

Last Visit: 27/11/14 13:56

Δημοσίευσηαπό alexis in greece » 01/06/08 21:19

platis έγραψε:Ημουνα Λεοντειο (θυμασαι τις δεξιοτεχνιες?) και ημουν αυτος που (μαλλον) εβριζες χθες πανω στην κερκιδα :yahoo: Το συμπεραινω απο τις φωτογραφιες που δημοσιευσες.
Φευγω, θα τα πουμε. Χρ.

1-Δεν βρίζω
2-Ηταν αντικειμενικά αδύνατο δεδομένου ότι είχα συνέχεια κολλημένο το μάτι μου στην κάμερα
3-Αφού ήσουνα στην Λεόντειο γνωρίζεις ασφαλώς τους κυρίους στην φωτογραφία
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από alexis in greece και 16/09/09 21:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
alexis in greece
4TF A5 Driver

Δημοσίευσηαπό platis » 01/06/08 22:00

alexis in greece έγραψε:
platis έγραψε:Ημουνα Λεοντειο (θυμασαι τις δεξιοτεχνιες?) και ημουν αυτος που (μαλλον) εβριζες χθες πανω στην κερκιδα :yahoo: Το συμπεραινω απο τις φωτογραφιες που δημοσιευσες.
Φευγω, θα τα πουμε. Χρ.

1-Δεν βρίζω
2-Ηταν αντικειμενικά αδύνατο δεδομένου ότι είχα συνέχεια κολλημένο το μάτι μου στην κάμερα
3-Αφού ήσουνα στην Λεόντειο γνωρίζεις ασφαλώς τους κυρίους στην φωτογραφία
Εικόνα

Με...κουφανες Αλεξη! Σου στελνω Π.Μ. το τηλεφωνο μου.
Δεν βριζεις? Κακως! Νομιζα οτι ησουν ο Κυριος με την μηχανη και τον μεγαλο τηλεφακο που με ελουσε οταν τον παρακαλεσα να καθισει, γιατι μας εκρυβε την στροφη.
Αν εχεις κι αλλες φωτο, παρακαλω στειλτες. Δεν ειχα καμμια.
Και για να καταλαβαινουν οι φιλοι μας, (ισως και να εξηγειται το παθος μας,) η φωτο ειναι απο την δεξιοτεχνια που ειχαμε οργανωσει οι μαθητες (μονοι μας-φανταστειτε τι πιεση ασκησαμε στους Freres) μεσα στην αυλη του Λεοντειου Λυκειου, χωρις διπλωματα και αδειες, με τ αυτοκινητα των μπαμπαδων και μαμαδων μας , ΕΝ ΕΤΕΙ 1969!!! και καλεσμενο τον ...Παττακο :oops: :dizzy: που εμενε απεναντι.
Ετσι, για να μην κουνιεται ο ...Καβαθας οτι μονο αυτος ηταν πρωτοπορος κι ασχολιοταν μ αγωνες τοτε :yahoo: :ysterical:
platis
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό alexis in greece » 01/06/08 23:06

Το π.μ. ήρθε κενό
Ξέχασες να αναφέρεις 2 λεπτομέρειες της εκδήλωσης:
-Την επίδειξη που μας έκανε ο Γκιόλμαν με το Sunbeam Stiletto
-Τις φωτογραφίες έχει τραβήξει ο Αλέξης Σοφιανόπουλος

Θυμάσε τον Δαμίγο(αν δεν κάνω λάθος το όνομα)που στουκάρισε το Vauxhall του πατέρα
του στον τσιμεντένιο τοίχο της αυλής?
Οι συμμετοχές ήταν 16 οδηγοί με 14 αυτοκίνητα
Οι υπόλοιπες φωτό που έχω ακολουθούν,οι 2 με τα σκαθάρια είμαστε εσύ και εγώ,
έχω την εντύπωση εσυ στην πρώτη και εγώ στην δεύτερη(διακρίνω οδηγό με γυαλιά)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
alexis in greece
4TF A5 Driver

Δημοσίευσηαπό platis » 01/06/08 23:43

Δεν θα κοιμηθω σημερα! Φοβερες off topic αναμνησεις. Το οπλο μας ηταν της μαμας σου, ετσι δεν ειναι? Και μου ειχε σπασει τα ποδια μια εταζερα κατω απο το τιμονι, το καθισμα δεν πηγαινε πισω, και τελικα αν θυμαμαι καλα, εσπασα την πλάτη του και δεν ξεραμε τι να πουμε στη μαμα σου. :D
Ο Δαμιγος επεσε πανω στο κλουβι με τα παπαγαλακια κι αυτα την κοπανησανε...Ο Frere Damiain :yikes: :slap: .Αξεχαστα.
Τοτε δεν ηταν που εκανα και την επιδειξη με το Yamaha DT 90,και πηγα να πεσω πανω στον frere George και με :vava: ?
Μετα με διωξανε.................. :lol:

2106740561. Παρε 8.00-14.30 16.00-21.30 (ετσι δουλευουν οι ειλωτες.)
platis
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό alexis in greece » 02/06/08 7:42

Την επίδειξη με την Yamaha δεν την θυμάμαι,μήπως ήταν τη επόμενη χρονιά που εγώ είχα αποφοιτήσει;
Το σκαθάρι καλά θυμάσαι ήταν της μαμάς μου και τράβαγε δεξιά και γιαυτό δεν κέρδισες ενώ ήσουν ο απόλυτα ποιό γρήγορος μέχρι εκείνο το σημείο,ανοίχτηκες πολύ γύρω απο το βαρέλι,εγώ όμως είχα εσωτερική πληροφόρηση γιατί τα Σάββατα το απόγευμα μου το έβγαζε στην αλάνα δίπλα στο σπίτι,θεοτοκοπούλου &Χάνσεν τώρα είναι σχολείο,και γύρναγα γύρω από μία μεγάλη στοίβα χόρτα και χώματα,έτσι έμαθα να πηγαίνω με τα πλάγια,αυτό,με γλύτωσε από αρκετές δύσκολες καταστάσεις αργότερα και με έκανε να μη χωνεύω τα αυτοκίνητα "όλα εμπρός".
Άβαταρ μέλους
alexis in greece
4TF A5 Driver

Δημοσίευσηαπό platis » 02/06/08 8:53

Οριστε Κυριοι.
Τα σαμποταζ αρχισα να τα αντιμετωπιζω απο τα παιδικα μου χρονια :ysterical:
Και ηπλακα ειναι οτι το μαθαινω...40 χρονια μετα.
Νασαι καλα ρε Αλεξη :)

Υ.Γ.1. Κοιταξτε με προσοχη τις φωτογραφιες. Για κορινες εχουμε τα καλαθια απο τις ταξεις! Ειπαμε :Πρωτοποροι :offtopicviii:
2. Πρεπει να σου ξεπληρωσω το δανεικο Φαου Βε. Ποτε θα οδηγησεις το Ιμπρεζα μου?
platis
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό platis » 02/06/08 13:23

Χρισταρα, προφανως στεναχωρηθηκα που δεν δηλωσα φετος. Που λεφτα.
Τωρα ομως χαιρομαι , γιατι το εχω ολοκληρο, αλλιως θα ηταν παρταλι.

Στο :offtopicviii: θεμα μας τωρα.

ΑΛΛΟΥΣ πηγαμε να ξυπνησουμε κι ΑΛΛΟΥΣ κι ΑΛΛΑ ξυπνησαμε.

Μολις (ξανα)δακρυσα, οταν με πηρε τ/φ ο Κος Ζηροπουλος, κριτης σημερα και τοτε 10χρονος , που μου ειπε οτι καθοταν πισω απο τα καγκελα της Λεοντειου και ζαχαρωνε εμας τα 16 χρονα που με τα κλεμμενα αμαξια των γονιων μας , καναμε αγωνα!
Απιθανα πραγματα, γλυκες αναμνησεις.
Μοδερατορες, επειδη το :offtopicviii: συνεχιζεται και μπορει να παει μακρυα μ αναμνησεις, αν το κρινετα σωστο, περαστε το θεμα στους (προιστορικους :D ) Ελληνικους Αγωνες.

Κλεινοντας απο την μερια μου το θεμα, θελω να γραψω οτι Ο Λαμπρος κι ο Νικος (και πιθανοτατα κι αλλα παιδια) μπορουν εκτος απο το να μας κανουν περηφανους, να δωσουν νεα ωθηση στο Σπορ μας. Αρκει καποιοι να ευαισθητοποιηθουν και να δουλεψουν πραγματικα. Εγω προσφερομαι ναμαι ενας απ αυτους.
Ειναι παληο μαραζι αυτο, ειχε κι η δικηα μας γενια χεραδες, αλλα μας εφαγε η μιζερια (κι αλλα που δεν θελω τωρα να θιξω)
Οσο για το Ακροπολις, θα επανελθω με νεοτερα και ελπιζω σημαντικα.
platis
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό alexis in greece » 02/06/08 13:54

platis έγραψε:που με τα κλεμμενα αμαξια των γονιων μας , καναμε αγωνα!

Διαφωνώ,ήταν φανερά και με την άδεια της αστυνομίας,άλλα είχα ακούσει εγώ
για κλεμμένα γονικά αυτοκίνητα :hahaiv:

21 Quadra έγραψε:Ξεκολάτεεεεεεεεεε,
Δεν σας έμαθαν ότι οι μνήμες δεν έχουν πέραση ?

Ετσι είναι, αλλά αλοίμονό μας.
Άβαταρ μέλους
alexis in greece
4TF A5 Driver

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 02/06/08 14:13

Γειά σου Χρήστο και λοιποί αθεράπευτοι, καλό μήνα να έχουμε, εμείς παιδί μου για να σκάσει το χαμόγελο στα χείλια μας, δεν θέλουμε πολλά, λίγο χώμα, μια φυτευτή, λίγο μυρωδιά από λάστιχο, λίγο Castrol, και ήρθαμε στα ίσια μας.

Ασε δε που στην ηλικία των κοντών παντελονιών κυνηγούσαμε με τα ποδήλατα τα αυτοκίνητα που μύριζαν Castrol, σαν τους Απάτσι ανιχνευτές ένα πράμα είμαστε τότε.

Μεγαλώσαμε μαζί με τον Περπερίδη τον Χρήστο, στον Πειραιά, μαζί κάνναμε ότι μπορεί να βάλει ο νού σαυ Χρήστο, αποφεύγω να τον επισκ'επτομαι γιατί μας παίρνουν τα κλάμματα, καταλαβαίνεις, έχει και ένα αγωνιστικό ραλλάκι έξω από το συνεργείο του, παληά έτρεχε με Ritmo,
άντε ρε μεσημεριάτικα, πάτε να με χαλάσετε, καλά είμουνα ήσυχος.
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

Last Visit: 27/11/14 20:30

Δημοσίευσηαπό yiannis2002 » 02/06/08 14:57

21 Quadra έγραψε:Γειά σου Χρήστο και λοιποί αθεράπευτοι, καλό μήνα να έχουμε, εμείς παιδί μου για να σκάσει το χαμόγελο στα χείλια μας, δεν θέλουμε πολλά, λίγο χώμα, μια φυτευτή, λίγο μυρωδιά από λάστιχο, λίγο Castrol, και ήρθαμε στα ίσια μας.

Και εμείς οι μικρότεροι οι 30ρηδες που είτε τα προλάβαμε από σπόντα είτε μέσα από τις περιγραφές των μεγαλυτέρων...αυτό ζητάμε...λίγο χώμα, λίγο ήχο από μοτέρ, μυρωδιά από καστρόλ gtx και αγώνα να ειναι αγώνας...
σε λάθος εποχή γεννηθήκαμε ρε γμτ :slap:
http://bmw02.forumup.gr/
Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα...
Άβαταρ μέλους
yiannis2002
4TF N3 Driver

Last Visit: 18/09/14 14:11

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 02/06/08 15:22

Όλα τα βρίσκεις σε DVD, εκτός από τις μυρουδιές, και την live ατμόσφαιρα της εποχής.
Έβλεπες τότε Taunus 12M κουπέ και σου πέφτανε τα σαγώνια,
Έβλεπες απλή Κορτίνα 1300, και την φανταζόσουνα καφέ-μπέζ σαν του Κλάρκ ( του Ρότζερ ε ! ) με τις Minilite ζάντες.

Ζηλεύτε μας ρε!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχααχα
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

Last Visit: 27/11/14 20:30

Δημοσίευσηαπό platis » 02/06/08 16:07

Ε τωρα τα θελει ο κωλος σας
Λιγους μηνες πριν την δεξιοτεχνια, σ ενα μαγαζι σινιε στην Πατριαρχου Ιωακειμ ειχε φερει ο μαγαζατορας (νομιζω ηταν ο Ιωακειμιδης?) την πρωτη αγωνιστικη φορμα. Γαλαζια υφασματινη με ασπρη ριγα στο μανικι και στο πλαι. Ιδια, η την ιδια φορουσε ο Τζωννυς για χρονια. 1500 δραχμες ειχε τοτε!!!
Εμενα Ηροδοτου κι ο πατερας μου ειχε την κλινικη του διπλα, Νεοφυτου Βαμβα. Μεσημερι μετα το σχολειο, πρωι πριν παρω το τρολλει και βραδακι μετα το διαβασμα, κολημενη η μουσουδα μου στη βιτρινα.
Ωσπου τ αποφασισα. Μπαινω, δοκιμαζω, το παιζω και λιγο κολονακιωτακι, θα την παρω λεω, στειλτε την στην κλινικη του Πλατη, Ν. Βαμβα 6.
Το τι ακολουθησε δεν μπορω (και δεν θελω) να το περιγραψω. Σιγουρα παντως δεν πηγα στη δεξιοτεχνια με τη φορμα, αλλά τα τσολια που βλεπετε στη φωτογραφια :hahaiv:
platis
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό APR » 02/06/08 16:39

Βρε το τρελαμεντο :ysterical:

Το carrera λες αριστερα οπως κατεβαιναμε την Πατριαρχου :lol:

Τι ...μουσαδα ..... η μυτη μου εχει γινει σαν μελιτζανα πανω στην μικρη τζαμαρια του ...στο χαζεμα ενος τιμονιου nardi και στο sebring το κωνικο καθρεπτακι :ysterical: το μπακετ που εβαλε μετα ....

Οταν μια μερα ειχε σκασει μυτη ο ........ πως τον ελεγαν ... (κοιτα τον Αλσχαιμερ τον π...) με αυτο το τιμονι στα χερια στα νουφαρα ...( που μας ζηταγε ευγενικα το νερακι απ'το τραπεζι ..) ειχα παθει εγκεφαλικο γιατι ηταν πανακριβο , κι εκεινος επαιζε ...στον κοσμο του .. τον θυμασε ? Με το ασπρο αλογο να κατεβαινει στην πλατεια ? :roll:

υ.γ. Δηλαδη ο alexis in greece ειναι ταχυτερος απο σενα μμμμμμ εισαι τυχερος που δεν τρεχει χα χα :ysterical:
Και το αλλο που θυμηθηκα .... αρα το Αττικο του 81 με το fiesta kagkoyras δεν ηταν ο πρωτος σου αγωνας ,,, παραμυθα μου :lol: ειχες πειρα που μας το επαιζες γρηγορος παρθενος .... :oops:
..... Αυτο το αθλημα δεν σωνεται με τιποτα ,στην χωρα μας !
..... τωρα βεβαια, εξαρταται αν θα σωθει ....γιατι τα παλια σκουλικια ηδη τρυπωσαν !
Άβαταρ μέλους
APR
4TF N4 Driver

Last Visit: 27/11/14 13:53

Επόμενο

Επιστροφή στο Ελληνικοί Αγώνες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες