25/07/14 10:57

Classic Events

Συζήτηση και τεχνικές λύσεις πάνω σε αυτοκίνητα του παρελθόντος που αγαπάμε

Re: Classic Events

Δημοσίευσηαπό COSMO MIKE » 17/06/13 8:07

21 Quadra έγραψε:To ότι προγραμματίστηκε στην ημερομηνία της Ριτσώνας...

Αγαπητε Παναγιωτη, αυτο εγραψες και αμα το διαβασει καποιος εκτος χωρου θα καταλαβει οτι πηγε η Φιλπα και εβαλε αγωνα πανω στη Ριτσωνα, ενω εγινε ακριβως το αντιθετο.

Λοιπον, σας πληροφορω οτι την ημερα που ανακοινωθηκε η Ριτσωνα ημουνα μπροστα στο γραφειο του Προεδρου της Φιλπα που σηκωσε τα τηλεφωνα και αρχισε να παιρνει Ομαε και ΑΛΑ για να ζητησει αλλαγη. Το Τατοι δεν μπορουσε να αλλαξει λογω Πολεμικης Αεροποριας. Τελικα Ομαε & ΑΛΑ δεν εκαναν την αλλαγη γιατι προφανως δεν τους ενδιεφεραν τα ιστορικα.
Οι ιστορικοι εδειξαν την προτιμηση τους και το θεμα για τους αγωνιζομενους τελειωνει εδω.

Θα μου πεις "οι θεατες"?
Τι να σου πω φιλε μου? Τελικα την παταει ο "αμαχος πληθυσμος..."

Φιλικα,
Μιχαλης.

ΥΓ: τα νευρα μου οφειλονταν στο οτι δυστυχως γραφτηκαν πολλες ανακριβειες. Καλως ή κακως το 4Τ δεν ειναι απλο φορουμ αλλα παιζει μεγαλο ρολο στο χωρο και μας διαβαζει κοσμος. Γο αυτο παρακαλω να ειμαστε προσεκτικοι με αυτα που γραφουμε. Οχι μονο εσυ,αλλα κι εγω. ΟΛΟΙ μας!
Άβαταρ μέλους
COSMO MIKE
4TF A6 Driver

Last Visit: 19/07/14 16:27

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 17/06/13 11:23

ΟΚ Μιχάλη ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, σέβομαι τον ρόλο σου όμως κρατώ την άποψη μου, τη γενική για τα δρώμενα στο σπόρ, τίποτε άλλο από εμένα, ευχαριστώ και πάλι για το βήμα που δόθηκε να εκφράσω τις επιφυλάξεις μου, και ομολογώ ότι δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος ότι θα αλλάξει κάτι, η νοοτροπίες είναι που δεν αλλάζουν, εύχομαι να διαψευστώ κατά 100%, τότε μόνο θα είμαι καλά, όταν είμαι εγώ το λάθος.
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

Last Visit: 24/07/14 19:48

Δημοσίευσηαπό APR » 17/06/13 11:43

D-Jet έγραψε:Για την ιστορία καμένος είμαι και εγώ από λέσχες και σωματεία με ανταγωνισμούς και μπηχτές που πληγώνουν απο φιλόδοξους ανθρώπους, οι οποίοι μη γνωρίζοντας που να στρέψουν τη φιλοδοξία τους ανήγαγαν το χόμπυ τους σε σοβαρό ζήτημα. Το είδα, το βαρέθηκα, αποφάσισα να το αγνοήσω για τη δική μου ηρεμία και έκτοτε κάνω το χόμπυ μου στο μέτρο που θέλω και όπως γουστάρω.
Σήμερα, λοιπόν, πήγα με τη γυναίκα μου να χαζέψουμε στη σφηκοφωλιά, που λέτε και εσείς (εμένα να δείτε τί τάσεις για εμετό μου φέρνουν κάτι τύποι εκει μέσα _για άλλους λόγους από εσάς) και περάσαμε καλά.

:ysterical: Tα ειπες ολα παλι ....................

υ.γ. Ο αγαπητος κ.Πλατης επιμενει εδω μεσα (νομιζει οτι το site αυτο ειναι σαν το αλλο πορταλ που εκλεισε ) να κανει επισημανσεις για θεματα που αφορουν τα ιστορικα αγωνιστικα !
Εδω φιλε doc γραφουν για 1) κλασικα μοντελα ιστοριες ,πληροφοριες κ.α. 2) σαβουρομαζοχτρες πιτσιρικαδες που νομιζουν οτι αγαπουν το κλασικο , 3) φοβεροι τυποι που γνωριζουν ακομα κι οσα δεν εχουν γραφτει στα βιβλια κλασικων οχηματων , 4) τυποι που τα χερια τους φτιαχνουν αγγελους με τις απολυτα σωστες γνωσεις στο αντικειμενο , 5) μικρο συλλεκτες φτηνοκλασικων με συναισθημα και 6) κατι αλεξιπτωτιστες με οτι αρλουμπα τους καπνισει .................

Αγωνιζομενοι , οπως το εννοεις και απευθηνεσαι .....δεν υπαρχουν εδω !ιδεα δεν εχουν οι ανθρωποι απο κανονισμους αγωνων αυτοκινητων γιατι απλα δεν τους ενδιαφερει το θεμα ! :)

Αν θελεις παντως να ανοιξουμε ενα θεμα .... να το διαβαζουμε εσυ κι εγω ... :lol: αντε κι ο ΚΠης που εχει μελλον στο θεμα ...
..... Αυτο το αθλημα δεν σωνεται με τιποτα ,στην χωρα μας ! τωρα πια, εξαρταται αν θα σωθει ....απ'τους αθλητες του !

http://www.rrmagazine.gr/ ....εχει πολυ ενδιαφεροντα αρθρα !!!!!............
Άβαταρ μέλους
APR
4TF N4 Driver

Last Visit: 24/07/14 16:17

Δημοσίευσηαπό kavy » 17/06/13 11:52

APR έγραψε:...νομιζει οτι το site αυτο ειναι σαν το αλλο πορταλ που εκλεισε

Φαντάζομαι κ. Χρήστο αναφέρεστε στο historic-racing. Είναι οριστικό;

APR έγραψε:Εδω φιλε doc γραφουν για 1) κλασικα μοντελα ιστοριες ,πληροφοριες κ.α. 2) σαβουρομαζοχτρες πιτσιρικαδες που νομιζουν οτι αγαπουν το κλασικο , 3) φοβεροι τυποι που γνωριζουν ακομα κι οσα δεν εχουν γραφτει στα βιβλια κλασικων οχηματων , 4) τυποι που τα χερια τους φτιαχνουν αγγελους με τις απολυτα σωστες γνωσεις στο αντικειμενο , 5) μικρο συλλεκτες φτηνοκλασικων με συναισθημα και 6) κατι αλεξιπτωτιστες με οτι αρλουμπα τους καπνισει .................

Μα το Δία, με γαργαλάει το χέρι μου να φτιάξω μια δημοσκόπηση με τίτλο "Εσείς τι είδους φίλος του κλασικού είστε (ταξινόμηση κατά APR)" . :lol: :lol: :lol:
http://yourgear.gr/ : Η αυτοκίνηση όπως της αξίζει!

Φτηνά γκάζια: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4656725/
Άβαταρ μέλους
kavy
4TF N2 Driver

Last Visit: 25/07/14 0:48

Δημοσίευσηαπό APR » 17/06/13 12:05

kavy έγραψε:
APR έγραψε:...νομιζει οτι το site αυτο ειναι σαν το αλλο πορταλ που εκλεισε

Φαντάζομαι κ. Χρήστο αναφέρεστε στο historic-racing. Είναι οριστικό;

APR έγραψε:Εδω φιλε doc γραφουν για 1) κλασικα μοντελα ιστοριες ,πληροφοριες κ.α. 2) σαβουρομαζοχτρες πιτσιρικαδες που νομιζουν οτι αγαπουν το κλασικο , 3) φοβεροι τυποι που γνωριζουν ακομα κι οσα δεν εχουν γραφτει στα βιβλια κλασικων οχηματων , 4) τυποι που τα χερια τους φτιαχνουν αγγελους με τις απολυτα σωστες γνωσεις στο αντικειμενο , 5) μικρο συλλεκτες φτηνοκλασικων με συναισθημα και 6) κατι αλεξιπτωτιστες με οτι αρλουμπα τους καπνισει .................

Μα το Δία, με γαργαλάει το χέρι μου να φτιάξω μια δημοσκόπηση με τίτλο "Εσείς τι είδους φίλος του κλασικού είστε (ταξινόμηση κατά APR)" . :lol: :lol: :lol:

Υπαρχει ενα θεματακι ο Μαριος ξερει για το οριστικο !
Η δημοσκοπηση :lol: που λες , πρεπει να βρεθουν πρωτα απ'ολα συμπατριωτες μας με το γνωθι σαυτον , και απολυτα ειλικρινεις ...πραγμα δυσκολοτατο ! :oops:

Εικόνα

Αληθεια να ρωτησω εσας που ασχολειστε ....αυτα θεωρουντε κλασικα κωλαρακια ρεγκουλαριτι ? για σπορτινκ δεν τα κοβω ... :hmmm:
..... Αυτο το αθλημα δεν σωνεται με τιποτα ,στην χωρα μας ! τωρα πια, εξαρταται αν θα σωθει ....απ'τους αθλητες του !

Άβαταρ μέλους
APR
4TF N4 Driver

Δημοσίευσηαπό KP61 » 17/06/13 12:22

kavy έγραψε:Μα το Δία, με γαργαλάει το χέρι μου να φτιάξω μια δημοσκόπηση με τίτλο "Εσείς τι είδους φίλος του κλασικού είστε (ταξινόμηση κατά APR)" . :lol: :lol: :lol:

OOOOOΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕ :yahoo:

που ειναι το εικονιδιο του xwmatinos, που πανηγυριζουν ολα τ ανθρωπακια μαζι?
σαλουτ μουα λε πλαταν...
Άβαταρ μέλους
KP61
4TF S1600 Driver

Last Visit: 25/07/14 0:09

Δημοσίευσηαπό COSMO MIKE » 17/06/13 12:32

APR έγραψε:
Εικόνα

Αληθεια να ρωτησω εσας που ασχολειστε ....αυτα θεωρουντε κλασικα κωλαρακια ρεγκουλαριτι ? για σπορτινκ δεν τα κοβω ... :hmmm:

Αυτα θεωρουνται κλασσικα κωλαρακια μηχανοβια (Ducati).

1η ερωτηση: Αληθεια βρε κυρ Χρηστο, αφου ειμαστε ολοι "αχρηστοι", γιατι ασχολεισαι μαζι μας?
2η ερωτηση: Οταν εσεις οι "γεροπαλαιοι" αποσυρθειτε, οταν εμεις οι "επιδοξοι αναξιοι ιστορικοι" παψουμε να ασχολουμαστε λογω γηρατος, τοτε τι πρεπει να απογινουν αυτα τα αυτοκινητα? Να πανε πρεσσα ή να μπουν στα μουσεια? Οι νεοι ανθρωποι δεν θα εχουν το δικαιωμα να τα οδηγανε ή να τα τρεχουν?
Άβαταρ μέλους
COSMO MIKE
4TF A6 Driver

Last Visit: 19/07/14 16:27

Δημοσίευσηαπό GTI_ » 17/06/13 12:34

APR έγραψε:

Youngtimers πινακιδάτα της ΟΕΟΠΙΠΑ.

Του χρόνου ελπίζω να δούμε πιο ταιριαστές γυναικείες παρουσίες στον χώρο των pits.

Εικόνα
Athens by day
Άβαταρ μέλους
GTI_
4TF S1600 Driver

Last Visit: 24/07/14 0:32
Τοποθεσία: Αθήνα είσαι Καμίνη - Πλατεία Κοτζιά - Μοναστηράκι - Kabul - Islamabad

Δημοσίευσηαπό pitsikrakis » 17/06/13 12:44

pitsikrakis έγραψε:Πανελλήνια συνάντηση φίλων 2CV στις 22-23-24/ 6/2013

Η ΕΛΦ 2CV διοργανώνει την ετήσια Πανελλήνια Συνάντηση που πραγματοποιείται εδώ και πολλά χρόνια με μεγάλη επιτυχία.
Η συνάντηση θα γίνει στην καθιερωμένη Βενεζουέλα (το camping) :lol: η οποία βολεύει πάντα όλο τον κόσμο. Σύντομα θα αναρτηθεί και Road book για να σας βοηθήσει να πάτε. Η Βενεζουέλα βρίσκεται στα Καμμένα Βούρλα.

Είναι μία ευκαιρία να μαζευτούμε από όλα τα μέρη της Ελλάδας και να γνωριστούμε καλύτερα.
Επίσης επειδή εφέτος είναι και η Παγκόσμια Συνάντηση στην Ισπανία, θα μπορέσουμε να συζητήσουμε και τις λεπτομέρειες του ταξιδιού και με εκείνους που βρίσκονται εκτός Αθηνών.

Μην λείψει κανείς

Υπενθύμιση
www.2CVforum.gr
L' amour toujours
Άβαταρ μέλους
pitsikrakis
4TF Newbie Driver

Last Visit: 22/07/14 8:17

Δημοσίευσηαπό D-Jet » 17/06/13 12:54

[quote="pitsikrakis"][/quote]
Πιτσικράκη, κάτι τύπους ΠΑΝΩ σε ένα τσάρλεστον 2cv χτες στο τατόι τους ξέρεις;
.. ___
./ ___ \
(O\ | /O)
Άβαταρ μέλους
D-Jet
4TF S2000 Driver

Last Visit: 24/07/14 16:15

Δημοσίευσηαπό pitsikrakis » 17/06/13 13:21

Φαντάζομαι εννοείς αυτό με τους προφυλακτήρες Safari και το rollcage (που δεν φαινόταν). Ξέρω τον οδηγό με το μούσι. Γιατί?
www.2CVforum.gr
L' amour toujours
Άβαταρ μέλους
pitsikrakis
4TF Newbie Driver

Last Visit: 22/07/14 8:17

Δημοσίευσηαπό D-Jet » 17/06/13 13:28

pitsikrakis έγραψε:Φαντάζομαι εννοείς αυτό με τους προφυλακτήρες Safari και το rollcage (που δεν φαινόταν). Ξέρω τον οδηγό με το μούσι. Γιατί?

Τους έχω βγάλει μια ωραία φωτογραφία...στείλε μου με πμ το mail σου.
.. ___
./ ___ \
(O\ | /O)
Άβαταρ μέλους
D-Jet
4TF S2000 Driver

Last Visit: 24/07/14 16:15

Δημοσίευσηαπό tsargy » 17/06/13 13:52

APR έγραψε:

Εικόνα

Με συγχωρείς μάστορα, θα διαφωνήσω...Το μεσαίο, το ολόμαυρο είναι σπορτινγκ και επιμένω σε αυτό!
Italian Jobs.....
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
tsargy
4TF S1600 Driver

Last Visit: 25/07/14 7:08

Δημοσίευσηαπό platis » 17/06/13 13:57

Χριστακο apr για μια ακομη φορα διαφωνουμε. Καποτε υπηρξαμε κι εμεις αδαεις και βρεθηκαν καποιοι παληοτεροι απο εμας και μας εβαλαν για τα καλα στο σπορ (δικος μου μεντορας ο Φ Αντωνιαδης) .
Θελω να πω μ αυτο οτι ο καθενας μπορει να εχει και να εκφραζει την αποψη του, να συζητωνται τα παντα και αυτοι που αισθανονται "πιο μεσα" να δημιουργουν τις συνθηκες εισοδου και αλλων. Αυτη την διαδικασια εχει αναγκη το σπορ.
Μην απαξιωνεις λοιπον καμμια γνωμη και μη στεκεσαιωστην πορτα του παραδεισου σαν τον Αγιο Πετρο στα ανεκδοτα. Μοιρασε τροφη κι οχι απογοητευση.
Μ αγαπη γερακο μου :)

Tsargy, το εχεις οδηγησει δηλαδη; :yikes:
Οταν ασχολεισαι με τα πιτουρα, σε τρων' οι κοττες
platis
4TF N3 Driver

Last Visit: 24/07/14 22:28

Δημοσίευσηαπό APR » 17/06/13 14:09

COSMO MIKE έγραψε:
Αυτα θεωρουνται κλασσικα κωλαρακια μηχανοβια (Ducati).

1η ερωτηση: Αληθεια βρε κυρ Χρηστο, αφου ειμαστε ολοι "αχρηστοι", γιατι ασχολεισαι μαζι μας?
2η ερωτηση: Οταν εσεις οι "γεροπαλαιοι" αποσυρθειτε, οταν εμεις οι "επιδοξοι αναξιοι ιστορικοι" παψουμε να ασχολουμαστε λογω γηρατος, τοτε τι πρεπει να απογινουν αυτα τα αυτοκινητα? Να πανε πρεσσα ή να μπουν στα μουσεια? Οι νεοι ανθρωποι δεν θα εχουν το δικαιωμα να τα οδηγανε ή να τα τρεχουν?

:roll: CLASSIC DUCATI ρεγκιουλαριτι δηλαδη μμμμ ....!!!

1) Ποτε δεν ειπα για <ολοι αχρηστοι> !και ασχολουμε οχι μαζι σας , αλλα με τα αυτοκινητα που ειναι η ζωη μου ολη !
Ξερεις κατι ακομα και το 2000 , ελαχιστοι ηταν οι ανθρωποι που χαιδευαν τα παλια τους αυτοκινητα , τα πηγαιναν στις εκδηλωσεις που εκαναν οι γηραιοτεροι απο'μενα Φιλπαιοι , τα πηγαιναν σε καμια εκδηλωση διαγωνισμου , με προσοχη στην λεπτομερεια αναπαλαιωσης , φινιρισματος , γνησιοτητας κ.τ.λ. που πιστευω ακραδαντα οτι αυτη ειναι η <σωστη σχεση > κλασικων οχηματων και ρομαντικων ανθρωπων της εποχης μας :)
Μην μου πεις οτι εχει καμια σχεση η σημερινη επιθεση των κανιβαλων που πατωντας στις τσαμπα πινακιδες , εχουν γεμισει τον κοσμο με σουργελα υποτιθεμενα κλασικ και πουλανε μουτσουνα συλλεκτων ?
Αμφιβαλω αν ολοι αυτοι με τα ρετουσαριμενα σουργελα θα μπορουσαν η θα αντεχαν π.χ. να <φτιαξουν> ενα 127 σαν του Τασου , (που δεν ειναι οχημα πουλ μουρ φυσικα) και δεν θα τους θαυμαζαν οι ανιδεοι χανοι που πλησιαζουν με το στομα ανοικτο .
Οι περισσοτεροι εισεβαλαν για το γνωστο σπορ των ελληνων το πουλμουριζω αρα αποκτω αξια !

Ασε το αλλο τραγικο , δεν πανε οι αλλοι οι....... <σπορτσμαν> :ysterical: στους κανονικους αγωνες ταχυτητας η ραλλυ ιστορικων με διαφορες δικαιολογιες του προκτου , και μολις ειναι να πουλησουν μουτσουνα χωρις να συγκριθει η κουλαμαρα τους ...... πρωτοι στις συμμετοχες , και το ονομαζουν και <αγωνα > οι χλιμιτζουρες , επειδη γυρνανε γυρο γυρο στο τελος πιστευουν κι ιδιοι οτι αναβιωνουν και τους παλιους ελληνικους αγωνες οι ασχετοι !
Μ'αυτην την κατασταση ε ρε φιλε δεν μπορω να συμβιβαστω γιατι ζουσα τους αγωνες μεσα στο Τατοι απο πιτσιρικας ακομα και φυτεμενος μεσα στην λασπη ωσπου να τελειωσουν οι μονομαχιες με τα 544 > glass 2002 > gta e type > chevy και τωρα οι ιεροσηλοι μιλανε για αναβιωση του Τατοιου ! :slap:
Ειναι ντροπη της φιλπα για εμενα αυτο το πραμα !Δεν εχουν καμια δουλεια να κανουν εκει τετοιες εκδηλωσεις !Επειδη ειναι πιασαδικες , δεν μπορει να μειωνουν με αυτον τον τροπο τον χωρο τον ιστορικο του ελληνικου μοτορσπορ .

Αυτα σε καλυψα ?

Άβαταρ μέλους
APR
4TF N4 Driver

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κλασικά και ιστορικά μοντέλα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες